Dovolte nám představit naši kavárnu


Park Cafe je příjemná kavárna a cukrárna v centru Litoměřic, kterou jsme pro vás otevřeli 1. května 2010.

Po celý den můžete užívat klidného posezení v zeleni na terase či uvnitř kavárny v příjemném prostředí.

Skoro by se chtělo říct, že jsme „ Tak trochu jiná kavárna“. Ale my jsme řekli „NE“. Ty už obohacují náš život na každém rohu. Jsme obyčejná parta lidí, kteří dělají s láskou a chutí, to co je baví.

Jako každá kavárna i ta naše prošla jistým vývojem a od kávy Vergnano 1882, Pepsi nápojů a Prima zmrzliny jsme se dostali k regionálním a domácím výrobkům. Nyní u nás v nabídce můžete najít domácí mošty z Karfíkova dvora, zrmzlinu 2Ad z Tuchlovic, jejímž cílem není vyrábět nejlevnější zmrzlinu, ale být na vrcholu kvality. Vlastní espresso směs si necháváme pražit v české pražírně Yakima coffee, která praží kávu Arabiku pouze na objednávku, čímž zaručuje nejenom maximální čerstvost či neodolatelné aroma, nýbrž i následnou nezaměnitelnou chuť samotného šálku kávy.

Přes léto pro Vás rádi přichystáme domácí ledové čaje a fresh limonády, vše z čerstvých surovin, jako je máta, zázvor a ovoce. Přes zimu se u nás můžete zahřát svařákem (z vína :-)) či horkými mošty se skořicí a hřebíčkem.

Zákusky a dorty pro Vás pečeme domácí a čerstvé. Můžete u nás ochutnat cupcake, koláče, čokoládové i ovocní dorty, cheesecake, panna cottu či různé bezlepkové dobroty.  Pokud máte chuť jen na něco menšího, pak tu pro Vás máme různé druhy hořických trubiček či fondány a čokoládky.  Dorty a zákusky pečeme i na zakázku.

Uvnitř kavárny chystáme čtenářský koutek, kde si budete moci přečíst něco málo z naší knihovny.  Chodby zdobí umělecká díla dětí ze základní umělecké školy v Litoměřicích. Pro děti je uvnitř k dispozici dětský koutek a venku malé pískoviště.

Z dávné historie

V roce 2000 dva pánové dostali nápad, koupit torzo veřejných záchodků, na které koukali již dlouhou dobu. Požádali tedy město o odprodej tohoto objektu a po několika vývěskách jim byl prodán (odsouhlasení zastupitelstvem 1.6.2000). Po koupi začalo vyřizování dokumentace a povolení stavby. Jelikož se jednalo o větší stavbu, muselo být žádáno o územní rozhodnutí a poté také o stavební povolení. Dokumentaci schvaloval městský architekt, městská památková péče a další účastníci řízení. Najít kompromis především mezi těmito dvěma účastníky nebylo lehké, nicméně se podařilo dne 3.12.2003 požádat o územní rozhodnutí.

Dlouhé papírování přimělo jednoho ze společníků odstoupit  a v roce 2005 prodat objekt jedinému společníkovi. Ten poté už sám žádal o stavební povolení dne 20.2.2006. Stavební povolení bylo vydáno dne 4.8.2006. V září 2006 byla stavba započata a kolaudovala se dne 19.4.2010. 

V suterénu objektu jsou veřejné záchodky, které na tomto místě byly již od 60. let 20. století (nyní již ve změněné podobě).Na tuto stavbu byla postavena další patra, ve kterých najdete kavárnu, cukrárnu a venkovní terasu.