Blog

Výborná káva z Milovic - Yakima coffee

Jelikož se naše kavárna chtěla vydat cestou jednodruhové kávy, v létě roku 2013 jsme začali spolupracovat s pražírnou kávy zaměřující se na jednodruhovou výběrovou arabiku s původem. Jedná se o českou pražírnu Yakima Coffee, která nám míchá vlastní espresso směs na míru z výběrové kávy Guatemala, původem z farmy Santa Isabel nacházející se v provincii Santa Rosa. Náš šálek kávy zaručuje nejenom maximální čerstvost a neodolatelné aroma, ale vychutnáte si i jeho nezaměnitelnou chuť. Doufáme, že Vás nadchne stejně jako nás.

Něco málo informací o naší kávě:

Metoda zpracování:

polopromytá

Kontinent:

Střední Amerika

Oblast produkce:

Pueblo Nuevo Viñas, Santa Rosa, Guatemala

Nadmořská výška:

1.000 - 1.500 m.n.m.

Chuťový profil:

silné tělo, tóny mléčné čokolády, hnědého cukru, vanilky

 

Farma Santa Isabel se nachází v obci Pueblo Nuevo Viñas, v provincii Santa Rosa; její plantáže jsou umístěny v horách na jihozápadě země, v nadmořské výšce 1.000 až 1.500 m.n.m.

Příznivé mikroklima, které vytvářejí kopce, laguny a sopečná půda, je ideální pro pěstování kvalitní výběrové arabiky. Káva se zde pěstuje na rozloze 600 hektarů.

Farma Finca Santa Isabel je zaměřena na 100% ekologickou produkci, od roku 1997 se navíc pyšní atestací Rainforest Alliance a z roku 2006 si odnáší titul finalisty Cup of Excellence.

Zanechte komentář