Blog

Ohodnotit článek
(0 hodnocení)

Mošty a nektary z Karfíkova dvora

Jedním z regionálních nápojů, které u nás můžete najít, jsou mošty a nektary
z Karfíkova dvora z Koštic nad Ohří.

Mošty jsou přírodní ovocné nápoje vyrobené klasickou metodou. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena (krom moštů s dužninou), přefiltrována, přepasterována a ihned stočena. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tato přírodní ovocná šťáva uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma.

Ovocné nektary a nápoje jsou vyrobeny z kvalitních koncentrátů, které se získaly šetrným zahuštěním ovocné šťávy, a proto jsou jejich chuťové vlastnosti obdobné jako u moštů.

U nás jsou zatím k dostání jablečný a hruškový mošt, višňový a švestkový nektar. 

Jablečný mošt je přírodní šťáva získaná z jablek, čistě přírodního původu. Pozitivně působí na nervový systém. Jablečný mošt není doslazován, proto je vhodný při různých dietách. Je zdrojem vitamínů a vlákniny. Pro svoji lahodnou chuť se používá i jako teplý nápoj.

Jablečný mošt s dužninou je vyroben stejně jako mošt jablečný, pouze s tím rozdílem, že je zde ponechána dřeňová složka daného ovoce.

Hruškový mošt s dužninou je přírodní šťáva získaná z hrušek, kde se ponechá dřeňová složka daného ovoce. 

Švestkový ovocný nápoj je ojedinělý na našem trhu. Nejen, že Vás příjemně osvěží, ale i posílí Váš organismus, jelikož švestky obsahují širokou škálu výživově cenných látek s příznivým účinkem na naše zdraví. Je vyráběn z kvalitního koncentrátu. Vyvážená chuť si jistě získá své příznivce. 

Višeňový ovocný nápoj - vyrobeno z višňového koncentrátu. Nejde o 100% šťávu, neboť přímo vylisovaná šťáva má příliš výraznou chuť. Při výrobě je nutno ji ředit vodou a nápoj je pak doslazován cukrem. Nápoj vyrobený ze zahuštěné šťávy (koncentrátu) je v nabídce po celý rok.

Více informací ke složení, uchovávání a zpracování najdete na: http://karfikuvdvur.webz.cz/pal-lihovar.html

 

4 komentáře

 • Super User

  Pellentesque eu rutrum diam. Nullam luctus malesuada elit, ac vulputate justo molestie in. Proin porttitor lacus vitae nulla blandit dignissim. Aliquam erat volutpat. Integer eget accumsan nibh.

  Super User neděle, 18 březen 2012 15:48 Okomentovat
 • Nancy Parker

  Sed pharetra leo elementum nunc congue vitae placerat turpis egestas. Morbi egestas urna euismod felis congue commodo. Aliquam erat volutpat. Suspendisse non nunc volutpat tellus vestibulum luctus. Donec dictum, diam porttitor ullamcorper sagittis, elit purus pulvinar nisi, in iaculis metus elit in justo.

  Nancy Parker čtvrtek, 26 leden 2012 17:53 Okomentovat
 • Jason Robinson

  Nam accumsan mauris ut turpis tincidunt sagittis. Sed ultrices massa accumsan nisl adipiscing varius. Vestibulum tempus lacinia porta. Maecenas lacinia vehicula magna eu vestibulum. Phasellus consectetur venenatis arcu ac pellentesque.

  Jason Robinson čtvrtek, 26 leden 2012 17:50 Okomentovat
 • Patricia Green

  Fusce volutpat quam ac dui ultrices a mattis eros sodales. Nulla rutrum rutrum felis rutrum bibendum. Pellentesque eu rutrum diam. Nullam luctus malesuada elit, ac vulputate justo molestie in. Proin porttitor lacus vitae nulla blandit dignissim. Aliquam erat volutpat. Integer eget accumsan nibh.

  Patricia Green čtvrtek, 26 leden 2012 17:49 Okomentovat

Zanechte komentář